• bg-standard

  Hosting STANDARD je určen především pro menší webové prezenatce. Levný a přitom velmi kvalitní webhosting, to je hosting STANDARD. Získejte 6 měsíců hostingových služeb zcela ZDARMA.

  více informací

 • bg-extra

  Profesionální a vysoce kvalitní hosting, který je vhodný pro střeně velké webové prezentace a e-shopy. Webhosting EXTRA, to je zlatá střední cesta, se kterou získáte mnoho kvalitních služeb.

  více informací
 • bg-extra-plus

  Profesionální hosting EXTRA+ je to nejlepší, co můžeme nabídnout. Unikátní hosting bez omezení je vhodný pro všechny, kdo to s podnikáním na internetu myslí skutečně vážně. EXTRA+, hosting bez kompromisu!.

  více informací

Slovník hostingových pojmů

Mnoho našich klientů se v počátcích spolupráce potýká s neznalostí některých standardně v oblasti hostingu a hostingových služeb užívaných pojmů jako jsou např. FTP, hosting, webhosting, MySQL databáze apod. Nabízíme vám proto níže uvedený hostingový slovníček pojmů, který vám laickou formou představí nejdůležitější pojmy týkající se služby hosting resp. webhosting.

 

Slovník pojmů, obsah:

Hosting (webhosting)

Webhosting je pronájem části prostoru na serveru (velkokapacitním PC) pro webové stránky. Pronajímatel serveru je tzv. poskytovatel webhostingu (webového prostoru). Díky webhostingu si můžete své webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server. Existují i bezplatné varianty webhostingu, tzv. freehosting. Freehosting však obvykle nezahrnuje žádné záruky ohledně funkčnosti a má omezenou technickou podporu. Webhosting je pouze samotné umístění stránek na serveru, takže aby se uživatelé internetu ke stránkám dostali, je potřeba mít zaregistrovánu doménu (např. s názvem společnosti). Alternativně lze využít tzv. domény 3. řádu, kdy pak doména vypadá například takto cokoli.hosting88.cz. Běžnou součástí hostingových služeb jsou většinou také e-mailové schránky s antispamovými a antivirovými filtry, stahování pošty do poštovního klienta protokolem POP3, odesílání pošty protokolem SMTP apod. Samozřejmostí bývá technická podpora pro zákazníky ! Někdy bývá technická podpora omezena na pracovní dny, ale u solidních firem bývá podpora NON-STOP.

FTP protokol

FTP je jeden z nejstarších protokolů, na principu klient-server, tedy klient se připojuje ze svého PC na server do svého pronajatého prostoru na serveru. Přenos dat může být binární nebo ascii (textový). FTP protokol je interaktivní a umožňuje přihlašování systémem (uživatelské jméno / heslo). Klient po připojení k serveru může provádět různé operace (výpis adresáře, změna adresáře, přenos dat atd.). Jinými slovy prostřednictvím FTP protokolu se můžete snadno a jednoduše připojit na server a nahrát si na něj svou webovou prezentaci. V současnosti existuje mnoho programů pro FTP servery i klienty a mnoho je jich volně dostupných (např. FileZilla, Total Commander apod.).

MySQL databáze

MySQL je multiplatformní databáze, přičemž komunikace s ní probíhá pomocí jazyka SQL. Především pro snadnou implementovatelnost (lze instalovat na Linux, MS Windows, ale i další operační systémy), výkon a především díky tomu, že se jedná o volně šiřitelný software, má vysoký podíl na v současnosti používaných databázch.

Doména (doména 2. řádu a doména 3. řádu)

Internetová doména (doménové jméno) je unikátní identifikátor počítače, počítačové sítě, nebo webové prezentace které jsou připojené do internetu. Příkladem doménového jména může být například www.hosting88.cz .Doménové jméno je tvořeno posloupností několika částí oddělených tečkami. Části jsou seřazeny podle obecnosti. Jednotlivé části jsou obvykle číslovány odzadu, takže např. .cz je doména 1. řádu, hosting88.cz je doména 2. řádu a profesionalni.hosting.cz je doména 3. řádu.

Doménový alias

Doménový alias znamená, že na jeden a tentýž server (webový prostor) směřuje několik domén. V praxi se doménový alias dá například využít tak, že doména hosting88.cz a doména hosting-88.cz odkazují na stejný webový prostor na serveru a zobrazují tak stejnou webovou prezentaci.

Web FTP

WebFTP je webová (internetová) aplikace (stránka), která umožňuje uživatelům přistupovat k jejich pronajatému prostoru na serveru prostřednictvím webového prohlížeče. WebFTP je vynikající alternativa ke klasickým FTP aplikacím, jako jsou třeba FileZilla nebo Total Commander. Web FTP poskytují pouze profesionální poskytovatelé webhostingu.

Web mail

Webmail je webová (internetová) aplikace (stránka), která umožňuje uživatelům přistupovat k jejich e-mailovým schránkám prostřednictvím webového prohlížeče. Webmail je vynikající alternativa ke klasickým e-mailových aplikacím, jako jsou třeba Microsoft Outlook nebo Mozilla Thunderbird. Webmail poskytují téměř všechny internetové portály a poskytovatelé hostingu.

E-mailový účet (e-mail)

Elektronická pošta, zkráceně e-mail (nesprávně email), je způsob odesílání, doručování a přijímání zpráv přes elektronické komunikační systémy. K širokému rozšíření e-mailu přispěl zejména internet a hostigové služby, které široké veřejnosti umožňují jej zpracovávat a posílat.

Statistiky přístupů

Umožńují sledovat desítky parametrů, které se týkají webové prezentace. Mezi hlavní a nejčastější parametry jsou řazeny návštěvnost stránek, odkud k vám návštěvníci stránek přišli, jak dlouho se zdrželi apod. Kvalitní statistiky umožňují sledovat a vyhodnocovat desítky parametrů, ze kterých je možné stanovovat další strategii budování webové prezentace atd.

Copyright © 2013 - 2024 Hosting88.cz. Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Administarce hostingu

WEBmail
( obsluha e-mail účtů )

WEBmail
( admin e-mail účtů )

WebFTP
( admin FTP )